Okanogan County Fair results – Animals

2012 Okanogan County Fair results

Swine

Market Stock

Grand Champion: Jordyn Boesel

Reserve Champion: Ayeris Jones

Fitting and Showing

Senior

Grand Champion: Dyllan Gage

Reserve Champion: Elizabeth Jackson

Intermediate

Grand Champion: Peyton Oules

Reserve Champion: Jordyn Boesel

Junior

Grand Champion: Sterling Ritch

Reserve Champion: Karlie Ritchey

Novice

Grand Champion: Allie Eastridge

Reserve Champion: Katie Serles

Pre-Junior

Grand Champion: Jentri Olson

Reserve Champion: Brennen Smith

Breeder

Grand Champion: Brennen Smith

Reserve Champion: Bailey Hubbard

Feeder

Grand Champion: James Rothrock

Reserve Champion: Megan Bolich

Educational Display

Grand Champion: Ivy Anderson

Herdsmanship

FFA

Grand Champion: Omak FFA

4H

Grand Champion: Methow Valley Crusaders

Senior

Grand Champion: Clayton Murrah

Reserve Champion: Jonathan Bravo

Intermediate

Grand Champion: Whitney Anson

Reserve Champion: Chad Bretz

Junior

Grand Champion: Hayli Pittman

Reserve Champion: Laynie Hubbard

Pre-Junior

Grand Champion: Chase Barroca

Reserve Champion: Jentri Olson

Spirit of the Pavilion

Senior

Grand Champion: Garrett O’Brien

Intermediate

Grand Champion: Joe Ogborn

Junior

Grand Champion: Madeline Serles

Beef

Market Steer

Grand Champion: Alexis Jones

Reserve Champion: Amber Lutte

Angus Female

Grand Champion: Cory Predoehl

Reserve Champion: Cory Predoehl

Angus Bull

Grand Champion: Kelsie Vejraska

Hereford Female

Grand Champion: Jenna Wallace

Reserve Champion: Grace Wilson

Grade Cow / Calf Pair

Grand Champion: Elena Hrle

Dexter Calf

Grand Champion: Jingy Sykes

Fitting and Showing

Pre-Juniors

Grand Champion: Jade Ramone

Reserve Champion: Anna Hrle

Juniors

Grand Champion: Kelsie Vejraska

Reserve Champion: Maisie Ramon

Intermediates

Grand Champion: Cory Predoehl

Reserve Champion: Alexis Jones

Seniors

Grand Champion: Jim Townsend

Reserve Champion: Cameron Cavadini

Poultry

Fitting and Showing

Pre-Juniors

Grand Champion: Seth Kurtz

Reserve Champion: Layla Buzzard

Juniors

Grand Champion: Camas McFettridge

Reserve Champion: Calvin Musi

Intermediates

Grand Champion: Claudia Shibley

Reserve Champion: Riley Morris

Seniors

Grand Champion: Tim Lewis

Reserve Champion: Nathan Carter

Herdsmanship

Pre-Juniors

Grand Champion: William Austin

Reserve Champion: Tygs / Chub Plank

Juniors

Grand Champion: Alisha Cutrell

Reserve Champion: Sara Ingram / Wyatt Youngblood

Intermediates

Grand Champion: Chandra Shibley

Reserve Champion: Ruth Ingram / Clara Ingram

Seniors:

Grand Champions: Tim Lewis / Nathan Carter

Reserve Champion: Emily Demos

Special Award Quail

Duke Sykes

Champ Hen

Kash Heath

Champ Large Fowl

David Ames

Champ Rooster

Adam Hendrick

Champ Bantam

Alisha Cutrell

Special

Jim Lewis

Champ Drake

Sara Ingram

Champ Duck

Justin Crossland

Exotic

Justin Crossland

Turkey

Teresa Cutrell

Eggs

Ethan McKee

Educational

Sage McFettridge

Res Ed

Ethan McKee

Costume Contest

Grand Champion: William Austin

Reserve Champion: Riley Corum / Jesse Corum

Poultry Judging

Seniors

Grand Champion: Jim Lewis

Reserve Champion: Nathan Carter

Intermediates

Grand Champion: Chandra Shibley

Reserve Champion: Sage McFettridge

Juniors

Grand Champion: Sara Ingram

Reserve Champion: Alisha Cutrell / Camas McFettridge

Pre-Juniors

Grand Champion: William Austin

Reserve Champion: Wyatt Youngblood

Rabbits

Best in Show

Alyssa Armstrong

Best Opposite Sex

Caden Sanders

Best 4-H Rabbit

Alyssa Armstrong

Best Large Breed Rabbit

Sherry Bodkins

Best Medium Breed Rabbit

Selena Martin

Best Small Breed Rabbit

Jarrod Yarnell

G.C. Fitting and Showing Senior

Alyssa Armstrong

G.C. Fitting and Showing Intermediate

Tessa Orozco

G.C. Fitting and Showing Junior

Bo Silverthorn

G.C. Fitting and Showing Pre-Junior

Kaydence Carrington

G.C. Herdsmanship Senior

Alyssa Armstrong

G.C. Herdsmanship Intermediate

K.D. Hatley

G.C. Herdsmanship Junior

Allie Eylar

G.C. Herdmanship Pre-Junior

Kinsey Christoph

G.C. Educational Display Senior

Alyssa Armstrong

G.C Educational Display Intermediate

Shelby Walker

G.C. Educational Display Junior

Bo Silverthorn

G.C. Educational Display Pre-Junior

Sarah Silverthorn

Best Pocket Pet

Hailee Swayze

Best Dressed Rabbit

Jarrod Yarnell

Best Dressed Rabbit and Owner

Callie Christoph

Rabbit Agility

Allie Eylar

Herdsmanship

Grand Champion Senior

Alyssa Armstrong

Grand Champion Intermediate

K.D. Hatley

Reserve Champion Intermediate

Brianna Cox

Grand Champion Junior

Allie Eylar

Reserve Champion Junior

Devin Blanksma

Grand Champion Pre-Junior

Kinsey Christoph

Reserve Champion Pre-Junior

Callie Christoph

Special Awards

Tessa Orozco

Delaney Lester

Kaydee Sims

Kandee Sims

Samantha Butler

Shawnee Hopkins

Rabbit Agility

Grand Champion

Allie Eylar

Reserve Champion

Devin Blanksma

Educational Displays

Grand Champion Senior

Alyssa Armstrong

Grand Champion Intermediate

Shelby Walker

Reserve Champion Intermediate

Delaney Lester

Grand Champion Junior

Bo Silverthorn

Reserve Champion Junior

Sierra Johns

Grand Champion Pre-Junior

Sarah Silverthorn

Reserve Champion Pre-Junior

Kinsey Christoph

Best Dressed

Grand Champion

Jarrod Yarnell

Reserve Champion

Jayla Buzzard

Special Awards

Sierra Johns, Kaydence Carrington, Bo Silverthorn

Best Dressed & Owner

Grand Champion

Callie Christoph

Reserve Champions

Sarah Silverthorn, Bo Silverthorn

Special Awards

Johanna Peterson, Kinsey Christoph

Fitting and Showing

Grand Champion Senior

Alyssa Armstrong

Reserve Champion Senior

Emily Demos

Grand Champion Intermediate

Tessa Orozco

Reserve Champion Intermediate

Kaydee Sims

Grand Champion Junior

Bo Silverthorn

Reserve Champion Junior

Allie Eylar

Grand Champion Pre-Junior

Kaydence Carrington

Reserve Champion Pre-Junior

Nicholas White

Grand Champion – BOB Minilop

Caden Sanders

Reserve Champion – BOS Minilop

KD Hatley

Grand Champion – BOB Rex

Caden Sanders

Reserve Champion – BOB Rex

Matthew LaDoucear

Grand Champion – BOB Polish

Kinsey Christoph

Grand Champion – BOB Netherland

Vanessa Vanderweide

Reserve Champion – BOS Netherland

Kaydence Carrington

Grand Champion – BOB Meat X

Selena Martin

Reserve Champion – Meat X

Logan Stucker

Grand Champion – BOB Dutch

Alyssa Armstrong

Reserve Champion – BOS Dutch

Jarrod Yarnell

Grand Champion – BOB Holland Lop

Clair Burgett

Reserve Champion – Holland Lop

Emma White

Grand Champion – Fuzzy Lop

Kendra Sachse

Reserve Champion Fuzzy Lop

Alyssa Stanley

Grand Champion – BOB Minirex

Jarrod Yarnell

Grand Champion – BOB Lionhead

Kourtney Riggs

Grand Champion – BOB New Zealand

Sherry Bodkins

Reserve Champion – BOS New Zealand

Sherry Bodkins

Grand Champion – Cavy

Hannah Wolok

Reserve Champion – Cavy

Chandra Shibley

Sheep

Market Lamb

Grand Champion

Jordan Hughes

Reserve Champion

Sarah Roach

Blue

Halle Aparacio, Leighanne Barnes, Clay Buchert, Hattie Buchert, Cody Clark, Kaylee Clark, Zachary Clark,  Miranda Cleveland, Spencer Cleveland, Kaitlynne Daniel, Jacie Deebach, Maia Deebach, Lynda Dietrich, Bryce Dixon, Sarah Rose Dixon, Madison Dykes, Sofia Fletcher, Kendra Foth, Meghan Foth, Marlisa Garcia, Miriam Garcia, Dallas Heindselman, Josie Heindselman, Sierra Hughes, Krista Marchand, Kelsey Oyler, Sarah Silverthorn, T.J. Silverthorn, Johnna Terris, Baylie Tyus, Devan Utt, Wyatt Utt, Samantha Vedders.

Red

Teala Drum Abel, Megan Dykes, Laila Kent, Utonna Rosser-Gronberg, Kaytee Sanders, Brady Tonasket, Dallus Tyus, Morgan Tyus, Jasmine Yusi.

Fitting & Showing

Grand Champion Pre-Junior

Jacie Deebach

Reserve Champion Pre-Junior

Hattie Buchert

Blue Pre-Junior

Sadie Clark, Maia Deebach, Sarah Silverthorn

Grand Champion Junior

Jasmine Yusi

Reserve Champion Junior

Bryce Dixon

Blue Junior

Halle Aparicio, Clay Buchert, Cody Clark, Kaylee Clark, Kaitlynne Daniel, Lynda Dietrich, Madison Dykes, Megan Dykes, Sofia Fletcher, Miriam Garcia, Dallas Heindselman, Sarah Roach, Brady Tonasket, Samantha Vedders, Krista Marchand.

Grand Champion Intermediate

Meghan Foth

Reserve Champion Intermediate

Jordan Hughes

Blue Intermediate

Morgan Tyus, Leighanne Barnes, Zachary Clark, Spencer Cleveland, Sarah Rose Dixon, Marlisa Garcia, Laila Kent, Kaytee Sanders, Johnna Terris, Dallas Tyus, Wyatt Utt.

Grand Champion Senior

Sierra Hughes

Reserve Champion Senior

T.J. Silverthorn

Blue Senior

Baylie Tyus, Teala Drum Abel, Miranda Cleveland, Kendra Foth, Josie Heindselman, Kelsey Oyler, Utonna Rosser-Gronberg, Devan Utt.

Educational Display

Grand Champion Pre-Junior

Hattie Buchert, Sarah Silverthorn

Reserve Champion Pre-Junior

Jacie Deebach, Maia Deebach

Grand Champion Junior

Kaylee Clark

Reserve Champion Junior

Bryce Dixon

Blue Junior

Halle Aparicio, Clay Buchert, Cody Clark, Kaitlynne Daniel, Lynda Dietrich, Madison Dykes, Megan Dykes, Sofia Fletcher, Miriam Garcia, Dallas Heindselman, Sarah Roach, Brady Tonasket, Morgan Tyus, Samantha Vedders, Jasmine Yusi.

Grand Champion Intermediate

Sarah Rose Dixon

Reserve Champion Intermediate

Spencer Cleveland

Blue Intermediate

Leighanne Barnes, Zachary Clark, Meghan Foth, Marlisa Garcia, Jordan Hughes, Laila Kent, Krista Marchand, Kaytee Sanders, Johnna Terris, Dallas Tyus, Wyatt Utt.

Grand Champion Senior

Miranda Cleveland

Reserve Champion Senior

Josie Heindselman

Blue Senior

Baylie Tyus, Teala Drum Abel, Kendra Foth, Sierra Hughes, Kelsey Oyler, Utonna Rosser-Gronberg, T.J. Silverthorn, Devan Utt.

Herdsmanship

Special Ribbons

Hattie Buchert, Jacie Deebach, Maia Deebach, Sarah Silverthorn.

Grand Champion Junior

Brady Tonasket

Reserve Champion Junior

Lynda Dietrich

Blue Junior

Halle Aparicio, Clay Buchert, Cody Clark, Kaylee Clark, Kaitlynne Daniel, Bryce Dixon, Madison Dykes, Megan Dykes, Sofia Fletcher, Miriam Garcia, Dallas Heindselman, Sarah Roach, Samantha Vedders, Jasmine Yusi, Krista Marchand.

Grand Champion Intermediate

Sarah Rose Dixon

Reserve Champion Intermediate

Meghan Foth

Blue Intermediate

Morgan Tyus, Leighanne Barnes, Zachary Clark, Spencer Cleveland, Marlisa Garcia, Jordan Hughes, Laila Kent, Kaytee Sanders, Johnna Terris, Dallas Tyus, Wyatt Utt.

Grand Champion Senior

Kendra Foth

Reserve Champion Senior

Devan Utt

Blue Senior

Miranda Cleveland, Josie Heindselman, Sierra Hughes, T.J. Silverthorn, Baylie Tyus, Kelsey Oyler, Utonna Rosser-Gronberg, Teala Drum Abel.

Grand Herdsmanship 4H Group – River Ridge 4H Club

Lads and Lassie Pre-Junior

Grand Champion

Hattie Buchert

Reserve Champion

Sarah Silverthorn, Maia Deebach

Blue

Jacie Deebach, Hannah Heindselman

Lads and Lassies Junior

Grand Champion

Krista Marchand

Reserve Champion

Clay Buchert

Blue

Dallas Heindselman

Lads and Lassies Intermediate

Grand Champion

Johnna Terris

Reserve Champion

Sarah Dixon

Blue

Spencer Cleveland

Lads and Lassies Senior

Grand Champion

Josie Heindselman

Reserve Champion

Miranda Cleveland

Suffolk Ewe Lamb, Under 1 year

Grand Champion

Sarah Roach

Reserve Champion

Jacie Deebach

Blue

Gesa Seidler

Red

Hattie Buchert

Crossbred Ewe Lamb, Under 1 year

Grand Champion

Jordan Hughes

Reserve Champion

Sierra Hughes

Blue

T.J Silverthorn, Sarah Rose Dixon, Bryce Dixon, Leighanne Barnes.

Red

Laila Kent, Jasmine Yusi, Devan Utt, Josie Heindselman, Lynda Dietrich.

Overall Breeding Ewe

Grand Champion

Jordan Hughes

Reserve Champion

Sierra Hughes

Crossbred Pair Ewe Lambs

Grand Champion

Sarah Rose Dixon

Crossbred Produce of Ewe

Grand Champion

Sarah Rose Dixon

Crossbred Best Pair

Grand Champion

Sarah Rose Dixon

Horses

(Listed by name)

Adult Parade of Champions

Lillian Eveniew-Phelan

High Point Adult; Grand Champion Adult Reining; Grand Champion Adult Western Pleasure; Grand Champion Adult Trail; Grand Champion Adult Fit & Show; Grand Champion Quarter Hourse Mare.

Jacqueline Olson

Reserve Champion Adult Trail; Reserve Champion Adult Fit & Show; Reserve Champion All Other Reg. Breeds.

Jessica Hatch

Grand Champion All Other Reg. Breeds

Mel Ives

Grand Champion Quarter Horse Stallion

Sally Thurston

Grand Champion Appolosa

Kathy Marta

Reserve Champion Quarter Horse Mare

Youth Parade of Champions

Callie Barker

High Point Youth; Grand Champion Senior Fit and Show; Grand Champion Senior Stock Seat; Grand Champion Senior English Eq.; Grand Champion Senior Bareback Eq; Grand Champion Senior Trail; Grand Champion Senior Western Pleasure; Grand Champion Pleasure Driving; Grand Champion Senior Western Riding; Grand Champion Morgan Gelding; Grand Champion Senior Barrels; Grand Champion Senior Key; Grand Champion Senior Figure 8.

Jenna Thomason

Reserve High Point Youth; Grand Champion Junior Stock Seat; Grand Champion Junior English Eq.; Grand Champion Junior Western Riding; Grand Champion All Other Registered Breed; Reserve Champion Junior Western Pleasure.

Alexis Jones

Grand Champion Intermediate Trail ; Grand Champion Intermediate Western Pleasure; Grand Champion Intermediate Western Riding; Grand Champion Quarterhorse Mare; Grand Champion Intermediate Barrels; Grand Champion Intermediate Flag; Reserve Champion Intermediate Poles; Reserve Champion Intermediate Key; Reserve Champion Intermediate Figure 8; Grand Champion Intermediate Stock Seat.

Shaylyn Goodall

Grand Champion Senior Reining; Reserve Champion Senior Stock Seat; Reserve Champion Senior Trail; Reserve Champion Senior Western Pleasure; Reserve Champion Senior Western Riding; Reserve Champion Morgan Gelding; Reserve Champion Senior Poles.

Abby Popelier

Grand Champion Junior Fit & Show; Grand Champion Junior Barrels; Grand Champion Junior Poles; Grand Champion Junior Key.

Tyler Popelier

Grand Champion Little People Barrels; Grand Champion Little People Key; Grand Champion Little People Flag; Grand Champion Little People Figure 8; Reserve Champion Little People Poles.

Katie Keane

Grand Champion Junior Trail; Grand Champion Junior Western Pleasure; Grand Champion Junior Reining; Reserve Champion Junior Fit & Show; Reserve Champion Junior Stock Seat; Reserve Champion English Eq.

Sammie Wallimake

High Point Gamer; Grand Champion Pony Gelding; Grand Champion Intermediate Poles; Grand Champion Intermediate Key; Grand Champion Intermediate Figure 8; Reserve Champion Intermediate Fit & Show; Reserve Champion Intermediate Barrels; Reserve Champion Intermediate Flag.

Mikenna Kelpman

Grand Champion Junior Bareback Eq; Grand Champion Junior Flag; Reserve Champion Junior Key; Reserve Champion Quarterhorse Gelding.

Michaun Kelpman

Reserve High Point Games; Grand Champion Junior Figure 8; Reserve Champion Junior Bareback Eq.; Reserve Champion Junior Barrels; Reserve Champion Junior Flag; Reserve Champion Junior Figure 8.

Abby Davidson

High Point Little People; Reserve Champion Little People Trail.

Abigail Davidson

High Point Little People; Reserve Champion Walk Trot.

Emily Stevens

Reserve Champion Intermediate Bareback Eq.; Reserve Champion Intermediate Western Riding; Grand Champion English Eq.; Grand Champion Intermediate Reining; Grand Champion Quarterhorse Gelding.

Carly Pillow

Grand Champion Little People Trail; Reserve Champion All Other Registered Breed.

Brier Selvidge

Grand Champion Little People Poles; Reserve Champion Little People Poles; Reserve Champion Little People Flag; Reserve Champion Little People Figure 8.

Karlie Henneman

Grand Champion Half Arabian Gelding; Grand Champion Senior Poles.

Kayla Davis

Grand Champion 2-to-5 Year Old; Reserve Champion Senior Barrels; Reserve Champion Senior Figure 8.

Alexee Howell

Grand Champion Intermediate Fit & Show; Grand Champion Pony Mare.

Bethany Davidson

Grand Champion Grade Gelding

Camille Wilson

Intermediate Bareback Eq.

Daniel Keane

Grand Champion Miniature Donkey

Annilese Goodall

Reserve Champion Senior Key; Reserve Champion Senior Flag.

Becca Hawley

Reserve Champion Junior Reining; Reserve Champion Junior Poles

Bethany Davidson

Reserve Champion Junior Trail; Reserve Champion Junior Western Riding.

 Meranda Cleveland

Reserve Champion Senior Fit and Show; Reserve Champion Pleasure Driving.

Lane Howe

Reserve Champion Intermediate Trail; Reserve Champion Senior Reining.

Linsey Jones

Grand Champion Little People Fit & Show

Mackinze Scott

Grand Champion Walk Trot

Lindsey Jones

Reserve Champion Little People Key

Taggert Groomes

Reserve Champion Little People Fit & Show

Katie Henneman

Grand Champion Grade Mare

Lilly White

Grand Champion Appaloosa Gelding

Menze Pickering

Grand Champion Paint Mare; Reserve Champion Senior English Eq.

Camille Wilson

Reserve Champion Intermediate Stock Seat

Isabella Velsquze

Reserve Champion Paint Mare

Savannah Clinedinst

Reserve Champion Grade Gelding

Justin Mills

Youngest Exhibitor Age, 14 months

Yaseem Quidwai

Grand Champion Leadline

C.J. Stansbury

Reserve Champion Leadline

Goats

Pre-Junior

Shelby Poe

Reserve Champion Goat; Grand Champion Fitting & Showing

Maggie Tugaw

Grand Champion Goat

Jacob Newton

Reserve Champion Fitting & Showing

Camri Peterson

Reserve Champion Educational Poster; Grand Champion Pre-Junior Herdsmanship

Quincy Downey

Grand Champion Educational Poster

Junior

Cora Diehl

Reserve Champion Fitting & Showing; Reserve Champion Dairy Kid; Grand Champion Small Animal Round Robin; Grand Champion Junior Herdsmanship.

Erica Breshears

Grand Champion Educational Poster

Angelina Wilson

Grand Champion Fitting & Showing; Grand Champion Doe 1-2 Years; Grand Champion Nubian.

Sydnee Gavin

Reserve Champion Educational Poster; Reserve Champion Novice Fitting & Showing.

Brielle Wahl

Reserve Champion 1-2 year Nigerian Doe; Reserve Champion Nigerian Wether; Grand Champion Dairy Kid.

Clair Barrutia

Reserve Champion Nigerian

Serene Hunt

Grand Champion Nigerian Doe.

Athena Rietveld

Sportsmanship Trophy

Sierra Sweezey

Grand Champion Oberhasli Doe; Reserve Champion Dairy Kid; Grand Champion Dairy Kid; Overall Educational Display.

Samantha Newton

Grand Champion LaMancha

Jillian Piechalski

Reserve Champion Dairy Wether

Ameron Bretz

Grand Champion Nigerian Wether

Kynadee Gavin

Grand Champion Dairy Kid; Grand Champion Novice and Fitting.

Intermediate

Bryden Hires

Grand Champion Educational Poster; Grand Champion Pygmy Wether; Grand Champion Pygmy Doe; Grand Champion Pygmy Doe Kid; Reserve Champion Pygmy Wether Kid.

Ryan Allgood

Reserve Champion Fitting & Showing; Reserve Champion Educational Poster; Grand Champion 1-2 Year Nigerian Doe; Reserve Champion Dairy Kid; Reserve Champion Boer; Grand Champion Intermediate Horsemanship.

Lexie Wahl

Grand Champion Fitting & Showing; Grand Champion Intermediate Small Animal Round Robin.

Hailea Swayze

Grand Champion Cashmere

Tessa McCoy

Reserve Champion Cashmere

Senior

Lance Evans

Grand Champion Fitting & Showing; Grand Champion Educational Poster; Grand Champion Nubian Doe; Reserve Champion Nubian Doe; Grand Champion Doe in Mil; Grand Champion Small Animal Round Robin; Grand Champion Senior Herdsmanship.

Emily Demos

Reserve Champion Fitting & Showing; Reserve Champion Educational Poster; Grand Champion Boer.

Adult

Abril Avena

Grand Champion Alpine Wether; Grand Champion Alpine Doe; Grand Champion Dairy Kid.

Karla Stucker

Grand Champion Dairy Kid; Grand Champion Guernsey Doe.

Shelby Hendershot

Grand Champion Cashmere

Dogs

Grand Champion Overall

Mary Naylor

Adult – Obedience

Ingrid Shallenberger

Best Trick

Taleah Danielson

Cats

Pre-Junior

Sadie Boettger

Grand Champion Fitting and Showing; Grand Champion Educational Poster; Trophy Best Educational Poster.

Junior

Noni Alley

Grand Champion Fitting & Showing; Trophy Best of Show Fitting & Showing; People’s Choice Best Cage Decorating.

Intermediate

Hailea Swayze

Grand Champion Fitting & Showing; Grand Champion Best Cat Type; Trophy Best of Show Cat Type.

Madison LaDouceur

Reserve Champion Fitting & Showing; Reserve Cat Type.

Small Animals

Juniors

Grand Champion

Lance Evans

Reserve Champion

Emily Demos

Intermediates

Grand Champion

Lexie Wahl

Reserve Champion

Tessa Orozco

Juniors

Grand Champion

Cora Diehl

Reserve Champion

Camas McFettridge

, , , , , , , ,

Commenting Rules

We encourage an open exchange of ideas in our online community, but we ask you to follow our guidelines for respecting community standards. In a nutshell, don't say anything you wouldn't want your mother to read. Please see our FAQ if you have questions or concerns about using Facebook to comment.

So keep your comments civil, smart, on-topic and free of profanity.

We ask that all participants own their words by logging in with their Facebook account. It's a simple process that will take seconds and helps keep our comments free of trolls, cranks, and "drive-by" commenters. We reserve the right to remove comments from anyone using screen names, pseudonyms or false identities. Please refer to our Terms of Use for full detail on participating on our site.
No comments yet.

Leave a Reply